Haberler
Maradona coştu! Maç değil savaş
22 Haziran 2012 Cuma
Sporx.com dış haberler
Dünyaca ünlü Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona, Yunanistan ve Almanya arasında oynanacak karşılaşmayı enteresan bir şekilde analiz etti.  

Arjantinli futbol efsanesi Diego Armanda Maradona, Times of India gazetesindeki köşesinde futbol değerledirmelerine devam ediyor.

Son olarak Al-Wasl ekibinde çalışan Maradona, kendina has uslubu ile Almanya ve Yunanistan arasındaki çeyrek filan karşılaşmasını kaleme aldı. Maradona, iki takımdan Almanya'yı daha şanslı gördüğünü ifade etti ancak ilginçte bir benzetmede bulundu:

"Eğer 300 Yunan, Thermopylae savaşında 10 bin Pers ile mücade edebildiyse 11 Yunan'ın da 11 Alman'a karşı şansı olduğunu unutmamak lazım."

Maradona, Yunanistan teknik direktörü Fernando Santos için de; "Hayatının kendi elleri arasında olduğunu biliyor" ifadelerini kullanarak maçı savaş öğeleri ile anlatmaya çalıştı.

Efsane isim, Almanya'nın genç ve güçlü olduğunu Yunanistan'ın ise eski ve tecrübeli olduğunu yazarken mavi-beyazlı ekibini iyi bir direniş göstereceğini ancak kazanan tarafın Almanya olacağını vurguladı.

Yunanistan ve Almanya arasındaki çeyrek final karşılaşması TSİ 21:45'te oynanacak.

  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
21:00
A Spor
Futbol A
22:00
BeIN Sports 4
Panathinaikos - Barc
22:00
TRT Spor
Futbol Aklı
22:00
Tivibu Spor
Her Gece Spor
22:30
Tivibu Spor
Basket Brescia - Gal
22:45
BeIN Sports 3
Olimpia Milano - Bas
23:00
A Spor
Son Sayfa
23:30
TRT Spor
Spor Artı
  Videolar