Haberler
Mesut'un davası düştü
30 Haziran 2012 Cumartesi
DHA
Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı futbolcusu Mesut Özil'in, aşırı sağcı Almanlar tarafından internetten hakaret yağdırılması üzerine açtığı dava düştü.  

Aşırı sağcı Almanlar tarafından internetten hakaret yağdırılması üzerine Mesut Özil'in, avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğu dava düştü.

Savcılık, "Anayasada bu düşünceyi ortaya atan kişilerin de herkesin kendi görüşünü söyleme hakkı bulunması kapsamına girer" diyerek dosyanın kapanmasına karar verdi.

ALMANYA'DA ALMANLAR OYNASIN

Almanya A Milli Takım forması giyen Mesut Özil'e aşırı sağcı Almanlar, internetten "@PiratenOnline "ismiyle açılan Twitter hesabından "Mesut Özil kesinlikle Alman değildir, bir kağıt parçası kökeni değiştirmez. O bir Türk'tür. Alman Milli Takımı'nda sadece Almanlar, Alman ismini taşıyanlar yer almalıdır" ifadeleri yazılmıştı. Kimliği belirlenmeyen Twitter hesabının kapatıldığı kaydedildi. Mesut Özil'in babası Mustafa Özil ise olaydan sonra, Twitter hesabı açanlar ve yazıları yazanlar hakkında avukatlarıyla savcılıktan suç duyurusunda bulunup, "Bu ırkçı taciz sınırları çok aştı. Irkçılar fazla ileri gitmeye başladı" diye konuşmuştu.

  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
18:00
BeIN Sports 3
C.Wozniacki - S.Voeg
19:00
BeIN MAX1
Eskişehirspor - Deni
19:00
BeIN Sports 1
beIN Final
20:00
BeIN Sports 1
Antalyaspor - M.Başa
20:00
BeIN Sports 3
C.Garcia - A.Pavlyuc
22:30
BeIN Sports 2
Roma - Bologna
22:45
BeIN MAX1
Metz - Beziers
23:00
BeIN Sports 4
Huesca - Athletic Bi
  Videolar