Haberler
Fransa'ya neler oluyor?
22 Haziran 2012 Cuma
Sporx.com dış haberler
EURO2012 çeyrek finalinde İspanya ile eşleşen Fransa soyunda odasında tatsız olaylar yaşanıyor  
Fransa'ya neler oluyor?

EURO2012'de gruplardan çıkmayı başarmasın karşın son maçta İsveç'e beklemediği bir şekilde yenilen Fransa'da sular ısınmaya başladı.

Çeyrek finalde İspanya ile eşleşen ve zorlu bir maça çıkacak olan Fransa'da İsveç maçı sonrasında Samir Nasri ve Alou Diarra arasında bir tartışma yaşandığı, Florent Malouda ve Hatem Ben Arfa'nın da teknik direktör Laurent Blanc ile sorun yaşadığı ifade edilmişti.

L'equipe'in haberinde İsveç yenilgisinin gerginliği ile Malouda'nın; "İçimde bir anda şeytanlar olduğunu hissettim ve sustum. Konuşsam ceza alabilirdim" sözlerini kullandığı ifade edilirken Ben Arfa'nın da Blanc'a kendisini kadrodan çıkarmasına yönelik bir talepte bulunduğu iddia edildi.

BARIŞ ÇUBUKLARI İÇİLDİ

Yaşanan tartışmaların ardından açıklama yapan Blanc'ın asistanı Alain Boghossian, soyunma odasında her ne olduysa sonucunda olayların tatlıya bağlandığı ve bir sorunun kalmadığını dile getirdi.

Boghossian, her yenilgi sonrasında bu ev buna benzer sorunların olabileceğini ancak sonuç olarak 'barış ortamının' sağlandığını ifade etti. Blanc'ın yardımcısı, Ben Arfa ve Blanc'ın el şıkışarak anlaştığını ve artık tek düşüncelerinin İspanya maçı olduğunu vurguladı.

BU OLAY İLK DEĞİL

Fransa'da yaşanan bu olay futbolseverlere 2010 Dünya Kupası'nı hatırlattı. Oldukça kötü bir performans gösteren ve gruplardan çıkmayı dahi başaramayan o dönemin Fransa'sında teknik direktör Raymond Domeceh ile Nicolas Anelka arasında tartışma yaşanmış, Anelka da hocasına ağır küfürler ettiği gerekçe gösterilerek kadrodan ihraç eilmişti.

  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
19:00
TRT Spor
Aktüel Futbol
20:00
Tivibu Spor
Türk Telekom - ASVEL
20:00
BeIN Sports 4
Anadolu Efes - Macca
20:00
Tivibu Spor 2
Banvit - Murcia
20:00
BeIN Haber
Atınç Nukan Özel Röp
20:30
TRT 1
Türkiye - Ukrayna
21:00
BeIN Sports 3
Fenerbahçe - Darüşşa
21:30
TRT Spor
Gün Sonu
  Videolar