Haberler
Hollanda'da tanıdık adaylar
28 Haziran 2012 Perşembe
Sporx.com dış haberler
EURO2012'de aldığı kötü sonuçlarla taraftarını şaşkına çeviren Hollanda Milli Takımı'nın yeni teknik direktör adayları tanıdık isimlerden oluşuyor.  

EURO2012'de sıfır çekerek gruplardan çıkma başarısını gösteremeyen Bert van Marwijk'in istifa etmesiyle boşalan Hollanda Milli Takımı teknik direktörlüğüne kimin getirileceği konuşulmaya başlandı.

Hollanda basınına göre Potansiyel adaylar arasında Luis Van Gaal bir dönem A Milli Takımımızı çalıştıran Ronald Keoman, Guus Hiddink ve 2009/2010 sezonunda Galatasaray'ı çalıştıran Frank Riijkard'da bulunuyor.

A Milli takımımızın başında kötü bir performans sergilediği için görevine son verilen Guus Hiddink'inde şu anda Rusya'nın Anzhi takımını çalıştırmasına rağmen, Milli Takmın başına geçmek için istekli olduğu belirtiliyor.

Takımın başına gelebilecek adaylardan olan Frank Rijkaard, Van Gaal ve Hiddink gibi daha önce de Hollanda Milli Takımı'nı çalıştırmıştı. Rijkaard yönetiminde Hollanda EURO 2000 yarı finalinde İtalya'ya penaltı atışları sonrası mağlup olmuştu. Turnuvadan sonra geçen 12 yılda Barcelona, Galatasray gibi takımları çalıştıran Riijkard şimdi daha deneyimli bir teknik adam oldu. 2006 yılında Barcelona ile Şampiyonlar Ligi zaferini yaşayan Hollandalı teknik adam, şu anda Suudi Arabistan Milli Takımı'nı çalıştırıyor.

Otoritelere göre takımın başına geçmesi en muhtemel isim Feyenoord teknik direktörü Ronald Keoman. Keoman daha önce milli takımın başına geçmek için çok istekli olduğunu açıklamıştı.

  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
20:00
TRT Spor
Spor Ana Haber
20:00
Tivibu Spor
Fenerbahçe - OGM Orm
21:00
A Spor
Futbol A
22:00
TRT Spor
Yüz Yüze Futbol
22:00
Tivibu Spor
Ribaund
23:00
A Spor
Son Sayfa
23:30
TRT Spor
Spor Artı
23:30
Beyaz Tv
Derin Futbol
  Videolar