Haberler
Gerrard bu sefer başarmak istiyor
24 Haziran 2012 Pazar
Sporx.com dış haberler
İngiltere Milli Takımı kaptanı Steven Gerrard, milli takım ile bundan önce yaşadığı hayal kırıklıklarını bu turnuvada yaşamak istemediğini belirtti.  

İngiltere Milli Takımı kaptanı Steven Gerrard, geçmişteki turnuvalarda başarısız olmanın verdiği hırsı olumlu yönde kullanıp İtalya'yı yenerek yarı finale kalmayı istediklerini belirtti.

Gerrard, milli takım kariyerinde ülkesinin kayda değer bir başarısı olmadığını belirterek, "İngiltere için ilk oynamaya başladığım zamandan beri büyük turnuvalarda başarı hayal ediyorum ama maalesef bu hiçbir zaman gerçekleşmedi" dedi.

Yıldız futbolcu ayrıca, "Şimdi elimizde başarılı olmak için başka bir şans var. İçimde birikmiş olan hayal kırıklıklarından kurtulmak için çok hırslıyım. Bu sefer elimden gelen herşeyi deneyeceğim. Fark yaratmak için takım olarak her şeyi denemeliyiz" diye konuştu.

32 yaşındaki futbolcu, "Büyük turnuvalarda bu aşamadan sonra hayal etmeye başlıyor ve finale kadar çıkmayı hedefliyorsunuz; eğer bu gerçekleşmesse de sonunda çok üzülebiliyorsunuz" dedi. Gerrard, turnuvanın bundan sonraki bölümlerinde başarılı olmak için grup maçlarında gösterdikleri performansında üzerine çıkmaları gerektiğini belirterek, "Kesinlikle daha önce sahaya koyduğumuz futbolun daha da iyisini ortaya koymalıyız. Çeyrek final ve sonrasında her rakip çok zorlu olacaktır" dedi.

İngiltere, Lizbon'da EURO2004 çeyrek finalinde Portekiz'e penaltılarda kaybederek yarı final şansını kaybetmişti. 2006 Dünya Kupası'nda ise yine aynı şekilde Portekiz'e karşı çeyrek finalde penaltılarla elenmekten kurtulamamıştı.


  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
14:00
TRT Spor
Spor Stüdyosu
16:30
A Spor
Yeni Malatyaspor - B
18:30
A Spor
Medipol Başakşehir -
20:00
A Spor
Transfer Raporu
20:30
TRT Spor
Juventus - Milan
20:30
ATV
Trabzonspor - Balıke
21:00
BeIN Sports 2
Toulouse - Lyon
21:00
BeIN Sports 3
Nimes - Nantes
  Videolar