Haberler
Oyunu filozoflar çözecek
26 Haziran 2012 Salı
Sporx.com
Castrol EDGE analizlerine göre, Almanya ve İtalya oyunu derinlemesine analiz eden oyun kurucularına güveniyor.  

İtalya’nın çeyrek finalde İngiltere’yi elediği maçta orta saha oyuncusu Andrea Pirlo, üstün bir performans sergiledi ve penaltı atışları sırasında en cüretkar penaltı vuruşunu yaptı. Almanya karşısında oynayacakları yarı final karşılaşmasında Pirlo, kendisi gibi yaratıcı ve oyunu derinden oynayan turnuvanın en iyi performans sergileyen oyuncularından Bastian Schweinsteiger ile karşı karşıya gelecek.

İtalyan oyuncu turnuvada hücuma yönelik bir oyun sergiledi; rakip kalelere 6 şut gönderdi, bir gol attı. Schweinsteiger ise turnuvada rakip kalelere 3 şut gönderirken, bu üç şut da rakipleri tarafından engellendi. Buna rağmen Bayern Munich’li oyuncu turnuvada yaratıcılığını ortaya koydu. Takım arkadaşlarına oynanan maçlarda 5 gol şansı yaratan oyuncu, 2 asist yaptı. Pirlo ise takım arkadaşlarına turnuva sırasında 14 gol şansı yaratırken, 2 asist yaptı. Sadece 4 oyuncu turnuva sırasında Pirlo’dan daha fazla gol şansı yarattı.

Alman oyuncu, daha defansif bir rol üstlendi ve Pirlo’nun yaptığı müdahale sayısının iki katından daha fazla müdahale yaptı.

UEFA EURO 2012™ - Schweinsteiger & Pirloİki oyuncu da takımlarının turnuvadaki rakipleri karşısında baskın oynamasında etkin rol oynadılar. Pirlo, İngiltere karşılaşmasında 131 pas yaparken, Schweinsteiger ise Yunanistan karşılaşmasında 118 pas yaptı ve Xavi’nin sahip olduğu bir maçta en fazla pas sayısına yaklaştı.

UEFA EURO 2012™ - Bir maç içerisinde en çok atılan pas sayısıSchweinsteiger, kariyerine kanat oyuncusu olarak başlarken, Pirlo ise hücuma dönük orta saha oyuncusu olarak başladı. Son dönemde büyük aşama kaydeden Pirlo ve Schweinsteiger, dünyanın sayılı orta saha oyuncuları olarak gösteriliyorlar. Buna rağmen Pirlo rakip kalede, tehlikeli bölgede etkili olabilecek yaratıcı paslar attı. Schweinsteiger ise iki asist yapmış olmasına rağmen tehlikeli toplar atmaktan ziyade, hareketli oyun eğiliminde... 

UEFA EURO 2012™ - Schweinsteiger & Pirlo Çeyrek final maçları

  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
18:00
BeIN Sports 3
C.Wozniacki - S.Voeg
19:00
BeIN MAX1
Eskişehirspor - Deni
19:00
BeIN Sports 1
beIN Final
20:00
BeIN Sports 1
Antalyaspor - M.Başa
20:00
BeIN Sports 3
C.Garcia - A.Pavlyuc
22:30
BeIN Sports 2
Roma - Bologna
22:45
BeIN MAX1
Metz - Beziers
23:00
BeIN Sports 4
Huesca - Athletic Bi
  Videolar