Haberler
Yıldız savaşları
01 Temmuz 2012 Pazar
Sporx.com dış haberler
EURO 2012'de final heyecanı tüm Avrupa'yı sararken İtalya ile İspanya'nın karşı karşıya geleceği mücadele bir anlamda yıldızların kozlarını paylaşacağı bir savaşa sahne olacak.  
Ukrayna ve Polonya'nın ortaklaşa düzenlediği EURO 2012 Avrupa Şampiyonası'nda zorlu rakiplerini kupa dışına iten İspanya ile Fransa'nın karşı karşıya geleceği mücadele ile kupa sahibini bulacak.

Avrupa futboluna yön veren iki futbol ülkesinin mücadelesi öncesinde Avrupa basını da finali enine boyuna incelemeye başladı.

Skysports, her iki takımın önemli yıldızlarını değerlendirirken şu oyuncuları mercek altına aldı;

SERGİO RAMOS- BALOTELLİ

Real Madrid ve İspanya Milli Takımı'nın savunmadaki yıldızlarından Sergio Ramos, İtalya'nın haşarı çocuğu Balotelli'nin İspanya filelerini havalandırmaması için elinden geleni yapacak. Oldukça süratli bir isim olan Balotelli'yi durdurmak için yoğun bir mücadeleye girmesi beklenen Ramos, bu oyuncuya karşı Boğalar'ın en büyük savunma silahı olacak.

XAVI-ANDREA PIRLO

Turnuvanın en fazla dikkat çeken isimlerinden ikisi final mücadelesinde rakiplerine karşı avantaj sağlamak için kıyasıya bir mücadeleye gelecek. Beklentileri fazlasıyla aşarak İtalya'yı zaman zaman sırtlayan Pirlo ile Barcelona'da sergilediği başarılı performansı milli takıma da yansıtan Xavi, takımları adına her an skoru değiştirme becerisine sahip isimler.

  İlgili Diğer Haberler


ANDRES INIESTA-FEDERICO BALZARETTİ

Hem sağ hem de sol bek pozisyonunda forma giyerek özelliklerini sonuna kadar sahaya yansıtan Balzaretti, EURO 2012'de İtalya adına göz kamaştırıcı bir performans sergilerken oyunun hem ofansif hem de defansif yönünü iyi bir şekilde oynayan ve zaman zaman kanat bindirmeleri ile gol bölgesine yaptığı koşularla rakip defansın korkulu rüyası haline gelen Iniesta'yı durdurma görevini üstlenecek. İtalya karşısında forvet hattına yakın bir bölgede kanatta oynaması beklenen Iniesta ile Balzaretti'nin mücadelesi nefesleri kesecek.
  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
20:00
TRT Spor
Spor Ana Haber
20:00
Tivibu Spor
Fenerbahçe - OGM Orm
21:00
A Spor
Futbol A
22:00
TRT Spor
Yüz Yüze Futbol
22:00
Tivibu Spor
Ribaund
23:00
A Spor
Son Sayfa
23:30
TRT Spor
Spor Artı
23:30
Beyaz Tv
Derin Futbol
  Videolar