Haberler
Kerzhakov bu kez patlayabilir!
14 Haziran 2012 Perşembe
Sporx.com
EURO 2012'de oynadığı futbolla takdirleri toplayan Rusya'nınYunanistan ile oynayacağı karşılaşma öncesinde ilginç istatistikler göze çarpıyor...  
Kerzhakov bu kez patlayabilir!

Castrol EDGE Performans verileri Alexander Kerzhakov'un Yunanistan karşısında ilk 11'de çıkması durumunda gol yollarında daha etkili olacağını gösteriyor. Turnuva boyunca golü bulunmayan oyuncu, Polonya karşısında oynadığı 90 dakika boyunca rakip kaleye sadece 2 şut gönderebildi. CSKA'nın başarılı kanat oyuncusu Dzagoev, turnuvada rakip kalelere toplam 6 şut gönderirken, 3'ünü gole çevirdi.

Rusya takımının iki forvet oyuncusu Andrey Arshavin ve Alexander Kerzhakov, turnuvada hala gol şansı yakalayamadı. Arshavin daha fazla yaratıcı bir oyun ortaya koyarken, takım arkadaşlarına 3 gol hazırladı ve sadece 1 şut çekebildi. Buna rağmen, hücum hattının ortasında oynayan Kerzhakov rakip kaleye 11 şut çekti. Kerzhakov'un çektiği şutların 2'si rakip tarafından engellenirken, diğer 9 şut kaleye isabet etmedi. Dick Advocaat'ın gol yollarında etkisiz olan oyuncuya inancının devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

YUNANİSTAN İKİNCİ YARIDA DAHA ETKİLİ!

Castrol EDGE Performans verileri Yunanistan'ın maçların ikinci yarısında ilk yarıya oranla daha etkili olduğunu gösterdi. Turnuvada bugüne kadar, Yunanistan'ın attığı gollerin hepsi maçların ikinci yarısında değişikliklerin ardından geldi. Maçların eğer sadece ikinci yarıları oynanmış olsaydı, Yunanistan grubunda liderliği elde edecekti.

Yunanistan'ın maçların ilk yarılarında rakip kaleye gönderdiği toplam 3 şutun hiç biri kaleye isabet etmezken, rakiplerinin gönderdiği şutların 5'i Yunanistan kalesine isabet etti. Bunun en önemli nedeni olarak maçların ikinci yarısındaki Yunan defans hattı olarak görülüyor.

  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
15:00
TRT Spor
Kupa Saati
15:00
Smartspor
Beşiktaş - CSKA Mosk
16:45
TRT Spor
Kupa Akşamı
18:00
TRT 1
Fransa - Hırvatistan
19:50
TRT Spor
Dünyanın Kupası
21:00
A Spor
Transfer Raporu
22:00
Eurosport
New York
23:00
A Spor
Son Sayfa
  Videolar