Haberler
Yunanistan kazanmak zorunda
15 Haziran 2012 Cuma
AA
Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gruplarda son maçlar Cumartesi günü oynanacak. A Grubu'ndaki kritik randevuda Yunanistan ile Rusya karşı karşıya gelecek.  
Yunanistan kazanmak zorunda
Ukrayna ve Polonya'nın evsahipliği yaptığı 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gruplarda üçüncü ve son maçlar yarın başlayacak. (A) Grubu'nda Yunanistan ile Rusya karşılaşacak.

FIFA dünya sıralamasında 15. sırada bulunan Yunanistan ile 13. sırada yer alan Rusya'nın mücadele edeceği maç, TSİ 21.45'de başlayacak.

Polonya'nın Poznan kentindeki National Stadyum'da yapılacak maçı, İsveçli hakem Jonas Eriksson yönetecek.

Son maçların oynanacağı grupta, Rusya 4 puanla ilk sırada yer alıyor. Rusya'yı 3 puanla Çek Cumhuriyeti, 2 puanla Polonya, 1 puanla Yunanistan takip ediyor.

Şampiyonada grupta alınan sonuçlar şöyle:

8 Haziran
----------
Polonya-Yunanistan: 1-1
Rusya-Çek Cumhuriyeti: 4-1

12 Haziran
----------
Yunanistan-Çek Cumhuriyeti: 1-2
Polonya-Rusya: 1-1

İki takımın daha önce karşılaştığı maçlar ve sonuçları şöyle:

11 Kasım 2011 - Yunanistan-Rusya: 1-1 (Dostluk maçı)


2008 Avrupa Futbol Şampiyonası
------------------------------
14 Haziran 2008 - Yunanistan-Rusya: 0-1 (Finallerin grup elemeleri)

2004 Avrupa Futbol Şampiyonası
------------------------------
20 Haziran 2004 - Rusya-Yunanistan: 2-1 (Finallerin grup elemeleri)

1996 Avrupa Futbol Şampiyonası
------------------------------
11 Ekim 1995 - Rusya-Yunanistan : 2-1 (Eleme grubu maçları)
26 Nisan 1995 - Yunanistan-Rusya: 0-3 (Eleme grubu maçları)

1994 Dünya Kupası
-----------------
17 Kasım 1993 - Yunanistan-Rusya: 1-0 (Eleme grubu maçları)
23 Mayıs 1993 - Rusya-Yunanistan: 1-1 (Eleme grubu maçları)

Muhabir: Ülkü Parlakyıldız
Yayıncı: Hüseyin Doğru
  Diğer EURO2012 Haberleri
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

  İlgili diğer haberler
  En çok okunan haberler
  En çok yorumlanan haberler
  En çok izlenen videolar
  TV'de Bugün
Saat
Kanal
Program
19:00
TRT Spor
Aktüel Futbol
20:00
Tivibu Spor
Türk Telekom - ASVEL
20:00
BeIN Sports 4
Anadolu Efes - Macca
20:00
Tivibu Spor 2
Banvit - Murcia
20:00
BeIN Haber
Atınç Nukan Özel Röp
20:30
TRT 1
Türkiye - Ukrayna
21:00
BeIN Sports 3
Fenerbahçe - Darüşşa
21:30
TRT Spor
Gün Sonu
  Videolar